Kontakt

Kontaktpersoner för  Rindö Fiber ek. för.

Michael Moberg (Ordförande) 070-262 35 08 michael.m@rindofiber.se
Michael Bohman 070-629 66 77 michael.b@rindofiber.se
Stefan Carlsson 070-142 52 04 stefan@rindofiber.se
Susanne Svensk Carlsson 070-461 23 76 susanne@rindofiber.se
Erik Dalhammar 076-555 75 04 erik@rindofiber.se
Sten Larsson 070-381 41 39 sten@rindofiber.se
Gunnar Lundin 070-395 98 87 gunnar@rindofiber.se
Marc Taliaferro 070-421 78 61 marc@rindofiber.se
Mats Winkler 070-595 11 69 mats@rindofiber.se
E-post: info@rindofiber.se
Snigelpost: Rindö Fiber ek. för.
c/o Michael Moberg
Harpaltsvägen 37
18541 Vaxholm

Föreningens Bankgirokonto 174-5918

2 reaktion på “Kontakt

  1. Erik Dalhammar

    Hej på er alla som anmält intresse!

    Jag har nyss gjort ett e-postutskick med information om dagsläget för projektet (samma som finns att läsa under Aktuellt).
    Tyvärr var det hela 15 e-postadresser där jag fick tillbaka meddelanden om att dessa var ogiltiga eller inte existerade.

    Har du bytt e-postadress så skicka mig ett meddelande med den nya adressen till info@rindofiber.se så lägger jag in den i vår e-postlista.

    Med sommarhälsningar
    Erik Dalhammar

    Svara
  2. Fredrik

    Hej,

    Jag bygger hus på Rindöbadsvägen och tänkte passa på att förbereda för fiber genom att lägga ned slang nu när vi ändå drar in elen i huset. Ska det vara ett grönt kabelskyddsrör eller går det bra med ett PEM-rör 32 mm? Jag läste från mötet att PEM-rör kunde användas om man har en bergig tomt vilket vi har. Men jag har även hört att en del leverantörer vägrar dra in fiber om det inte är ett grönt kabelskyddsrör.

    Mvh

    Fredrik

    Svara

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *